A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КУ "Інклюзивно-ресурсний центр"
Дубенської міської ради
Рівненської області

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму!

Дата: 02.04.2024 18:27
Кількість переглядів: 17

2 квітня у світі відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму, цей день запроваджений рішенням Генасаблеї ООН у 2007 році.

Представники руху за права людей з аутизмом часто трактують терміни День поширення інформації про аутизм як такий, що сприяє системній дискримінації людей з аутизмом і виступають за використання терміну День сприйняття аутизму.

Аутизм — не хвороба, а порушення розвитку, яке впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття і розуміння навколишнього світу. Його неможливо вилікувати, також ним не можна заразитись.

Аутизм не передбачає надздібностей, і кожна людина з аутизмом має свої сильні та слабкі сторони.

Людям з аутизмом складніше сприймати емоційні реакції людей, вони також можуть бути сенсорно гіперчутливими і гостро реагувати на гучні звуки, яскраві кольори чи спалахи світла.

Також вони значно більше прив’язані до щоденної рутини і почуваються погану у разі зміни обстановки чи звичного ходу подій.

Більшість людей з аутизмом можна адаптувати до життя в соціумі за допомогою роботи з психологами та психотерапевтами. Також поведінку людей з аутизмом коригують за допомогою медикаментів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень